• 6

Barça Femení wygrała wszystkie 30 meczów ligowych!

Ostatni mecz Liga Iberdrola w tym sezonie również zakończył się zwycięstwem - Barça Femení dokonała niesamowitego wyczynu 30 zwycięstw w 30 meczach ligowych i ustanowiła kolejny rekord. W słoneczny dzień na Estadí Johan Cruyff, przy temperaturze około 25 stopni Celsjusza, 5 179 kibiców stworzyło świąteczną atmosferę i zostało uraczonych ciekawym i emocjonującym meczem.

Gole Paredes i Aitany w pierwszej połowie ustawiły Barcelonę na drodze do zwycięstwa, ale pomimo czerwonej kartki na początku drugiej połowy za dwie żółte dla środkowej obrończyni, Van Dongen, Atlético nadal dobrze kontrowało, tak jak przez cały mecz. Amanda Sampedro zdobyła kontaktowego gola, by doprowadzić do zaciętej końcówki, po czym to Bonmatí otrzymała pod koniec czerwoną kartkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1, a po nim oddano hołd odchodzącej na emeryturę Melanie Serrano, która otrzymała oklaski od koleżanek z drużyny, a następnie zaprezentowano film z jej najlepszymi momentami w trakcie 517 występów w barwach klubu.

Trener Jonatan Giráldez wystawił silny skład na ostatni mecz sezonu, a Martens wróciła na ławkę po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Barça założyła fioletowe koszulki, aby wesprzeć Międzynarodowy Dzień Walki z LGTBI-fobią.

Atlético wystąpiło w tym samym zestawieniu, w którym ostatnio pokonało Eibar i miało nadzieję na korzystny wynik, aby przypieczętować trzecie miejsce i awans do Ligi Mistrzyń. Kapitanka Amanda Sampedro rozegrała swój ostatni mecz po 20 latach spędzonych w klubie z Madrytu.

Początkowa kontrola Barçy
Atlético mocno rozpoczęło, ale Barça dobrze broniła, szczególnie Paños, która po 9 minutach zdołała zdusić piłkę do ziemi po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Banini. Patri, Aitana i Alexia stopniowo przejmowały kontrolę w środku boiska, a główne zagrożenia ze strony gospodarzy coraz częściej pojawiały się na skrzydłach za sprawą Hansen i Rolfö.

Jeden z takich ataków w 11. minucie doprowadził do głębokiego dośrodkowania Mapi León, które dotarło do Paredes, a piłka po jej główce ominęła wszystkich i było 1-0. To czwarta bramka Irene w sezonie. Drugi gol padł po kolejnym rzucie rożnym - tym razem Aitana otrzymała piłkę z lewej strony, ruszyła do przodu, a jej strzał zmylił Gallardo w bramce Atlético i w 23. minucie było już 2-0.

Druga połowa - świętowanie
W drugiej połowie Barcelona nadal napierała i stwarzała szanse. Rolfö ponownie pokazała się z dobrej strony, niemal zdobywając bramkę wślizgiem po dośrodkowaniu z prawej strony w 54. minucie. Gra nieco się odmieniła, gdy Van Dongen otrzymała drugą żółtą kartkę za popchnięcie Hermoso w polu karnym, po świetnej akcji lewą stroną Mariony. Alexia wykonała rzut karny, ale Gallardo dobrze odgadła jej zamiary i obroniła, rzucając się w lewą stronę bramki.

Pomimo gry w osłabieniu, Atlético wciąż było groźne z kontry, zwłaszcza odkąd Ajibade weszła na murawę. Wysiłki piłkarek z Madrytu opłaciły się, gdy Amanda Sampedro, w swoim ostatnim meczu, w 64. minucie po dośrodkowaniu strzeliła z woleja w lewy róg bramki. Melanie Serrano weszła na boisko minutę później, a obie drużyny utworzyły dla niej szpaler.

W dalszej części meczu Barça dążyła do zdobycia kolejnej bramki, mając na boisku zarówno Oshoalę, jak i Martens, ale Atlético wyglądało równie dobrze, co doprowadziło do tego, że Aitana otrzymała czerwoną kartkę, po tym, jak sfaulowała Ajibade. Obie strony grały już w 10-osobowych składach.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1, a tym samym FC Barcelona osiągnęła 30 zwycięstw w 30 meczach w lidze!

Następny przystanek: Turyn!

Barça 2-1 Atlético Madrid

Barça: Paños, Paredes, María León, Graham Hansen (Martens, min. 81), Marta, Mariona, J.Hermoso (Oshoala, min. 63), Alexia Putellas, Patri Guijarro, Aitana Bonamatí, Rolfö (Melanie Serrano, min. 65).

Atlético Madrid: Gallardo, Laia Aleixandri, Van Dongen, Sampedro (Ludmila, min. 82) Maitane, Santos (Frisbie, min, 67), Menayo (Simon, min. 78), Meseguer, Kgatlana (Ajibade, min. 46), Shei, Banni (Castellanos, min. 66).

Gole: 1 – 0, Irene Paredes (min. 11); 2 – 0, Aitana Bonmatí (min. 23); 1 – 2, Sampedro (min. 64).

Sędzia: Arantza Gallestegui.

Kartki: czerwone: Aitana Bonmatí (Barça), Van Dongen (Atlético); żółte: Irene Paredes (Barça), Maitane (Atlético).

15.05.2022 15:25, autor: cerebro, źródło: fcbarcelona.com