Manita w ostatnim meczu tournée
FC Barcelona zakończyła tournée po Azji meczem z Daegu FC wygranym 0-5.
Flick w pierwszej połowie postawił na: Joana Garcíę, Balde, Gerarda Martína, Araujo, Koundé, Gaviego, de Jonga, Raphinhę, Dro, Lamine Yamala oraz Lewandowskiego. W pierwszych minutach dobre okazje mieli Lewandowski (po podaniu Lamine Yamala) oraz Lamine Yamal. Barcelona całkowicie dominowała, a rywale nie byli w stanie wymienić kilku podań. Później Gavi odebrał piłkę, podał ją Lewandowskiemu, a ten przekazał ją Raphinhi, ale Brazylijczyk nie zdołał pokonać bramkarza. Zaraz potem jednak po podaniu Lamine Yamala sprzed pola karnego do siatki trafił Gavi. Po kilku minutach po dośrodkowaniu Gerarda Martína wynik podwyższył Lewy. Pod koniec pierwszej połowy po dośrodkowaniu Balde niecelnie uderzał Dro, ale po chwili wypuszczające podanie Koundé wykorzystał Gavi, który przerzucił piłkę nad bramkarzem.
Na drugą połowę wyszli: Szczęsny, Eric García, Christensen, Cubarsí, Jofre Torrents, Pedri, Casadó, Olmo, Roony Bardghji, Rashford oraz Toni Fernández. Dobrą wymianą popisali się Torrents i Toni, ale strzał obrońcy zatrzymał bramkarz. Zaraz potem po szybkiej akcji Olmo i Rashforda Toni podwyższył wynik. 25 minut przed końcem Roony podał do Erica, ten dośrodkował w pole karne, a Rashford z pierwszej piłki trafił do siatki. Anglik mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców po uderzeniu z dystansu, ale dobrze spisał się bramkarz. Na ostatni kwadrans Flickr wpuścił jeszcze Diego Kochena za Szczęsnego. Przed końcem podstawowego czasu gry z powodu urazu zmieniony został Cubarsí. Zastąpił go Héctor Fort.
FC Barcelona wraca do stolicy Katalonii z trzema zwycięstwami i trzema goleadami. W dzisiejszym meczu podopieczni Flicka całkowicie zdominowali grę, a rywale właściwie nie stworzyli zagrożenia. Martwić może zmiana Cubarsíego, ale media podają, że to tylko stłuczenie. Ostatnim meczem przed startem ligi będzie Puchar Gampera przeciwko Como. Spotkanie z Włochami odbędzie się w niedzielę o 21 na Estadi Johan Cruyff.
Daegu FC - FC Barcelona 0-5
21' - 0-1 - Gavi (a. Lamine Yamal)
27' - 0-2 - Robert Lewandowski (a. G. Martín)
45+2' -0-3 - Gavi (a. J. Koundé)
54' - 0-4 - Toni Fernández (a. D. Olmo)
65' - 0-5 - Marcus Rashford (a. E. García)