Tottenham Hotspur
Mecz towarzyski   Estadi Olímpic Lluís Companys - 20:00 08-08-2023

Młodzi decydują o zwycięstwie

FC Barcelona wygrała 4-2 z Tottenhamem w meczu Pucharu Gampera.

Na mecz z Anglikami wyszli ter Stegen, Balde, Eric, Koundé, Araujo, Oriol Romeu, Gavi, de Jong, Pedri Raphinha i Lewandowski. Barcelona objęła prowadzenie już w pierwszych minutach gry. Po podaniu Romeu do siatki z ostrego kąta trafi Lewy. Po chwili szansę na podwyższenie wyniku miał Raphinha. W 24. minucie wyrównał Skipp, który dobił uderzenie w słupek Lo Celso. W 32. minucie za Araujo, który po sprincie poprosił o zmianę, wszedł Sergi Roberto. Niedługo później po dośrodkowaniu Perisicia do siatki głową ponownie trafił Skipp. W pierwszej połowie Tottenham dobrze się zaprezentował, natomiast Barcelona grała bardzo nieregularnie. Bramki dla Anglików padły po akcjach przeprowadzonych lewą stroną ataku, co potwierdza to, że zespół potrzebuję prawego obrońcę.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Dla Barcelony próbował Lewandowski, który jednak nie dobiegł do podania Balde, czy Pedri, który uderzył nad poprzeczką. Na ostatnie pół godziny Xavi wpuścił Peñę, Marcosa Alonso, Gündogana, Abde, Ansu oraz Ferrana za ter Stegena, Balde, Gaviego, Raphinhę, Pedriego i Lewandowskiego. Zaraz potem okazję po podaniu Marcosa Alonso miał Ferran, ale jego strzał został zablokowany. Próbował też Abde po podaniu Gündogana, a Ferran uderzał głową. Na ostatnie 10 minut za Romeu i Erica weszli Fermín oraz Yamine Yamal. Po chwili po asyście tego drugiego wyrównał Ferran. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry kolejny raz świetnym podaniem popisał się Lamine Yamal. Piłka trafiła do Ferrana, a ten oddał ją Fatiemu, który pokonał bramkarza. Po chwili do siatki trafił Abde. Akcję rozpoczął Lamine Yamal, podał do Fermína, a ten przekazał futbolówkę Marokańczykowi.

Barcelona pokonuje Tottenham i zdobywa Puchar Gampera, chociaż zespół zaczął lepiej grać dopiero po zmianach w drugiej połowie. Z dobrej strony zaprezentowali się młodzi gracze, którzy zdołali odwrócić wynik. Kolejny mecz Barcelona rozegra w niedzielę o 21:30. W pierwszym meczu La Ligi zmierzy się na wyjeździe z Getafe.

FC Barcelona – Tottenham Hotspur 4-2

3’ – 1-0 – Robert Lewandowski

24’ – 1-1 – Oliver Skipp

36’ – 1-2 – Oliver Skipp

81’ – 2-2 – Ferran Torres

90’ – 3-2 – Ansu Fati

90+3’ – 4-2 – Ez Abde

08.08.2023 22:26, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. AS