Athletic Bilbao
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 19:00 24-08-2024
Ubezpieczenie Twojego pojazdu w pełni online - Beesafe.pl

Poskromione Lwy

FC Barcelona wygrała 2-1 na Montjuïc z Athletikiem w meczu drugiej kolejki La Ligi.

Flick postawił na: ter Stegena, Balde, Iñigo, Cubarsíego, Koundé, Pedriego, Bernala, Ferrana, Raphinhę, Lamine Yamala oraz Lewandowskiego. W pierwszych minutach próbowali Nico Williams oraz Ferran, ale bramkarze nie mieli problemów ze złapaniem piłki. Następnie po dośrodkowaniu Lamine Yamala piłki nie sięgnął Lewandowski, a później po podaniu Pedriego strzału piętą próbował Raphinha, ale futbolówka trafiła do Padilli. W 24. minucie Barcelona miała rzut wolny. Piłkę odbił bramkarz, ale trafiła ona na prawą do Lamine Yamala, który przesunął się jeszcze bliżej środka i oddał strzał na lewy słupek. Futbolówkę odbił jeszcze głową Lekue, ale wpadła ona do siatki. Odpowiedzieć mógł Nico, ale do piłki po jego dośrodkowaniu nie doszedł Sancet. Po podaniu Raphinhii z ostrego kąta próbował Lewandowski, ale trafił w słupek. Przed końcem pierwszej połowy faul w polu karnym na Berenguerze popełnił Cubarsí, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Sancet.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Ładną akcję stworzył Pedri, ale Ferran i Raphinha nie potrafili jej wykorzystać. Athletic zamknął się i czekał na kontry. Po dośrodkowaniu Raphinhii z rzutu wolnego głową uderzał Lewandowski, ale trafił w słupek. Na ostatnie pół godziny za Ferrana wszedł Fermín. Po chwili po dośrodkowaniu Raphinhii świetną okazję miał Lewandowski, ale bardzo dobrze spisał się Padilla. Odpowiedź Nico nie była skuteczna. Kwadrans przed końcem Raphinha wypuścił podaniem Pedriego. Piłkę po dośrodkowaniu Kanaryjczyka musnął bramkarz, a futbolówka szczęśliwie trafiła pod nogi Lewandowskiego, który uderzył z pierwszej i trafił do siatki. Na ostatnie minuty Eric García wszedł za Marca Bernala, natomiast w doliczonym czasie Balde i Lamine Yamala zastąpili Gerard Martín oraz Pau Víctor.

Barcelona zdobywa w starciu z Baskami ważne trzy punkty. Podopieczni Flicka mimo takiego samego wyniku zaprezentowali się o wiele lepiej niż przeciwko Valencii. Zespół, osłabiony kontuzjami i z problemami z rejestracją, cały czas walczył i był zaangażowany, stwarzał akcje i mógł strzelić więcej bramek. Kolejny mecz Barcelona rozegra we wtorek o 21:30. Na Vallecas zmierzy się z Rayo.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2-1

24' - 1-0 - Lamine Yamal

42' - 1-1 - Oihan Sancet (k.)

75' - 2-1 - Robert Lewandowski