• 76
2 : 4
Liga Europy   San Paolo - 21:00 24-02-2022

Tak się zdusza Wezuwiusza

FC Barcelona wygrała 2-4 na wyjeździe z Napoli w 1/16 finału Ligi Europy i awansowała do dalszego etapu rozgrywek.

Na rewanżowe starcie z Włochami wyszli ter Stegen, Alba, Araujo, Piqué, Dest, Frenkie de Jong, Busquets, Pedri, Ferran Torres, Aubameyang oraz Adama. Barcelona wyszła na prowadzenie już w ósmej minucie. Po błyskawicznej kontrze do siatki trafił Alba, któremu podawał Adama. Już pięć minut później prowadzenie podwyższył Frenkie de Jong, który popisał się pięknym strzałem z dystansu. Asystował mu Ferran. Później jednak głupi faul w polu karnym popełnił ter Stegen, a jedenastkę na bramkę zamienił Lorenzo Insigne. Barcelona miała szanse na bramki, ale sytuacji nie byli w stanie wykorzystać Aubameyang czy Ferran Torres. Tuż przed końcem pierwszej połowy po akcji, która nastąpiła po rzucie rożny trzeciego gola dla Katalończyków zdobył Piqué.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Kwadrans po wznowieniu gry do siatki w końcu trafił Aubameyang. Gabończykowi asystował Adama. Na ostatnie pół godziny za Busquetsa wszedł Gavi. W okolicach 70. minuty Napoli trafiło do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Chwilę później szansę miał Osimhen, jednak jego strzał był niecelny. Xavi przeprowadził potrójną zmianę i na boisku pojawili się Nico, Dembélé i Luuk de Jong za Pedriego, Adamę i Aubameyanga. Na ostatnie minuty wszedł jeszcze Riqui Puig za Ferrana Torresa. W 87. minucie piłkę w polu karnym stracił Nico i do siatki trafił Matteo Politano.

Barcelona pewnie pokonała Napoli i melduje się w 1/8 finału Ligi Europy. Zespół już w pierwszej połowie mógł mieć o wiele wyższe prowadzenie, ale zabrakło skuteczności. Goście dominowali i nie pozwalali gospodarzom na groźniejsze akcje. W drugiej połowie Napoli trochę bardziej atakowało, ale Barcelona była w stanie podwyższyć prowadzenie i ani przez chwilę nie bała się o wynik. Kolejny mecz Katalończycy zagrają w niedzielę. O 21 na Camp Nou zmierzą się z Athletikiem.

Napoli – FC Barcelona 2-4 (dwumecz: 3-5)

8’ – 0-1 – Jordi Alba

13’ – 0-2 – Frenkie de Jong

23’ – 1-2 – Lorenzo Insigne (k.)

45’ – 1-3 – Gerard Piqué

59’ – 1-4 – Pierre-Emerick Aubameyang

87’ – 2-4 – Matteo Politano