2 : 1
Champions League   Stadion Ludwika II - 21:00 19-09-2024
Części samochodowe online - Ucando.pl

Nieudany początek

FC Barcelona przegrała 2-1 na stadionie Ludwika II z AS Monaco w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Flick wystawił ter Stegena, Balde, Iñigo, Cubarsíego,Koundé, Erica, Casadó, Raphinhę, Pedriego, Lamine Yamala oraz Lewandowskiego. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Dumy Katalonii. Po 10 minutach z boiska został wyrzucony Eric. Złym podaniem popisał się ter Stegen, piłkę blisko pola karnego przejął Minamino, a García próbował go nieprzepisowo zatrzymać, za co dostał czerwoną kartkę. Po kilku minutach gospodarze wyszli na prowadzenie. Na prawej stronie piłkę otrzymał Akliouche, minął Pedriego i Balde i trafił do siatki. Chwilę później Monaco znów miało groźną akcję, ale tym razem Minamino przestrzelił. Barcelonie udało się wyrównać przed 30. minutą gry. Casadó przerzuciły piłkę do Lamine Yamala, a ten urwał się pilnującemu go Vandersonowi, oddał strzał z linii pola karnego i trafił do siatki. Bramkę mógł zdobyć Balde, ale źle uderzył i bramkarz nie miał problemów ze złapaniem piłki. Barcelona starała się grać z głową, utrzymywać piłkę i unikać ryzykownych zagrań.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Dwie okazje miał Raphinha, najpierw po głębokim podaniu Lamine Yamala, a później po podaniu Koundé, ale nie zdołał pokonać bramkarza. Dobrą interwencją po strzale Vandersona popisał się ter Stegen. Niecałe 20 minut przed końcem Monaco wyszło na prowadzenie. Ilenikhena otrzymał głębokie podanie, wbiegł w pole karne i bez problemów pokonał ter Stegena. Na ostatnie 10 minut Flick wpuścił Ferrana, Gerarda Martína oraz Sergiego Domíngueza za Lewandowskiego, Lamine Yamala oraz Cubarsiégo. Następnie Pedriego zastąpił Pablo Torre. Sędzia odgwizdał rzut karny za faul Iñigo, ale zmienił decyzję po konsultacji z VAR. Przed doliczonym czasem Ansu Fati wszedł jeszcze za Balde.

FC Barcelona po świetnym starcie w La Lidze rozpoczyna Ligę Mistrzów od porażki. Zespół prawie cały mecz grał w osłabieniu i popełniał błędy, które Monaco zdołało wykorzystać. Kolejne spotkanie Barcelona rozegra w niedzielę na wyjeździe. O 18:30 zmierzy się z Villarrealem.

AS Monaco - FC Barcelona 2-1

16' - 1-0 - Maghnes Akliouche (a. Vanderson)

28' - 1-1 - Lamine Yamal (a. M. Casadó)

71' - 2-1 - George Ilenikhena (a. Vanderson)

19.09.2024 23:20, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Relevo
Głosować mogą tylko użytkownicy posiadający 100 BO punktów.